Përkthim
EnglishAfrikaansShqipՀայերենಕನ್ನಡ
 Edit Translation
nga Transposh - website crowdsourcing translation plugin

Rrotullim Springs

LAJMET E FUNDIT

Compression Springs

  Në Super Springs, Ne jemi duke bërë burimet compression me gamë të teli 0.2 mm për 4.5 mm. Springs Compression mund të jetë cilindrike, konik, Fuçi apo kombinim i these.We kanë teknologjinë më të fundit CNC Pranvera coiling Machines për prodhimin e shpejtë se edhe me … Vazhdo leximin

Springs

Die Springs janë përdorur në Vdes përdorur në industri fletë metalike, derdhur plastike vdes, Makinat dhe disa aplikacione tjera industriale.   Die Springs janë përdorur, ku ngarkesa e lartë është e nevojshme që edhe me lartësi më pak të ngurta.   Ne kemi Die … Vazhdo leximin

Form SpringSprings formë

Super Springs është duke bërë burimet formë me shumë dizajne si kërkesë për konsumatorët. Ne kemi Pranvera makinat CNC formimin dhe Wire makina CNC Bending të kujdeset për të gjitha planet dhe ka aftësinë për të prodhuar mijëra e burimeve çdo … Vazhdo leximin

torsion springRrotullim Springs

Super Springs është prodhim Springs rrotullim me gamë të teli 0.2 mm për 3.0 mm. Springs rrotullim kundërshtojnë forcë torsional dhe janë përdorur në aplikacione të ndryshme industriale. Ne kemi CNC makinë rrotullim Springs që na ndihmuar në prodhimin e kroje të cilësisë. Angles … Vazhdo leximin

Rrotullim Springs

Torsion Springs are the springs that exert a torque or rotary force. When a force is applied to one end of the torsion spring keeping other end fixed, the spring exerts a reverse rotary force to push it back to original position.

Generally Torsion Springs are close wound but they can have pitch to reduce friction between the coils.They offer resistance to twist or rotationally applied force.

Internal Diameter is given when spring has to operate over some mandrel such that it should have sufficient clearance to operate freely.The outer diameter is specified when the spring is required to fit into a circular hole with sufficient exterior clearance to operate freely.

Produktet